Так вже сталося, що потрапив мені в руки Mikrotik hAP ax². Перша, й характерна, відмінність, від того до чого звик, це WiFi 6 і пакет wifiwave2. Що хочеться сказати: все, що знали про налаштування WiFi на Mikrotik до wifiwave2 — забудьте! Все, що знали про налаштування CAPsMAN на Mikrotik до wifiwave2 — забудьте!
Одразу хочу сказати, що не стану тут пересказувати статтю WifiWave2 з офіційного джерела Mikrotik-а. Стаття гарна і висвічує майже всі аспекти. Я просто розповім про свої митарства і про позитивний досвід.
Спочатку, так як залізо було новим, спробував подивитися, що та як налаштовує Quick Set і, як це зазвичай буває, мені це не дуже сподобалося. Ні, звісно, що працювати якось буде, але… ну не те.
Не помітив улюбленого пункту меню CAPsMAN… Хм… Пішов до меню Wireless і одразу побачив схожість вкладок до меню CAPsMAN попередніх версій. Ну, думаю, супер! Адже CAPsMAN мені дуже подобається, особливо коли мова йдре про масштабування wifi-мережі. Але не все так сталося як гадалося. Функціонал попередніх версій CAPsMAN подекуди докорінно відрізнявся від того, що побачив тут. Окрім того, тут, назвемо так, "гібрідний функціонал". Тобто можна налаштовувати через меню Wireless як безпосередньо wifi-інтерфейси так і задіяти для того самого CAPsMAN.
Так як треба було все налаштувати швидко то налаштував через winbox два інтерфейси у вкладці WiFi Wawe 2. Запрацювало. Добре. Але… але не подобалося, от якось не те, хотілося, прямо кортіло, задіяти функціонал CAPsMAN
Треба сказати, що грішив від самого початку на версію прошивки. Factory Firmware була 7.6, а на той час як hAP ax² потрапив до рук, то актуальною stable-версією була 7.9. Раз підхід. Два підхід. Ну не виходить кам'яна квітка… Повернувся до налаштувань WiFi Wawe 2 без CAPsMAN і "забув".
Все змінилося, коли вийшла stable-версія прошивки 7.10.2, до якої прямо було написано
wifiwave2 - fixed interface hangs on IPQ6010-based boards (introduced in v7.9)
Далі без лірики. Далі практика.
Оновлюємося до прошивки не меншої за 7.10.2, щоб успішно задіяти функціонал CAPsMAN пакету wifiwave2.
Відкриваємо консоль. І робимо дві магічні команди, бо без них подальші дії будуть схожі на шаманські танці з бубном, але результату буде мало. Так от, робимо:
/interface/wifiwave2/remove [ find ]
/interface/wifiwave2/reset [ find ]
таким чином ми видаляємо всі наявні "підлеглі" wifi-інтерфейси і скидаємо налаштування щодо "основних".
Після цього все стає не просто, а занадто просто:
/interface wifiwave2 channel
add disabled=no name=channel2 width=20/40mhz-Ce
add disabled=no name=channel5 skip-dfs-channels=disabled
/interface wifiwave2 datapath
add bridge=bridge disabled=no interface-list=LAN name=datapath1
/interface wifiwave2 security
add authentication-types=wpa2-psk,wpa3-psk passphrase=p@ssw0rd disabled=no group-encryption=ccmp name=sec1
/interface wifiwave2 configuration
add channel=channel5 country="United States" datapath=datapath1 disabled=no name=5ghz security=sec1 ssid=SampleWiFi tx-power=32
add channel=channel2 country=Ukraine datapath=datapath1 disabled=no name=2ghz security=sec1 ssid=SampleWiFi tx-power=32
add channel=channel5 country="United States" datapath=datapath1 disabled=no name=5ghz.5 security=sec1 ssid=SampleWiFi.5
add channel=channel2 country=Ukraine datapath=datapath1 disabled=no name=2ghz.2 security=sec1 ssid=SampleWiFi.2
/interface wifiwave2 cap
set discovery-interfaces=bridge enabled=yes
/interface wifiwave2 capsman
set enabled=yes interfaces=bridge upgrade-policy=none
/interface wifiwave2 provisioning
add action=create-dynamic-enabled disabled=no master-configuration=5ghz name-format=wifi1-5G-%I slave-configurations=5ghz.5 supported-bands=5ghz-n,5ghz-a,5ghz-ac,5ghz-ax
add action=create-dynamic-enabled disabled=no master-configuration=2ghz name-format=wifi2-2G-%I slave-configurations=2ghz.2 supported-bands=2ghz-n,2ghz-g,2ghz-ax
Ну от в принципі і все. Після цього починає нормально працювати CAPsMAN з пакета wifiwave2. Ну а всі інші налаштування — на власний розсуд. Не забуваємо дати команду:
/interface/wifiwave2/radio/provision [ find ]
Також зверну увагу, про що написано й в документації WifiWave2, що WifiWave2 CAPsMAN може керувати лише інтерфейсами WifiWave2, а WifiWave2 CAP може приєднуватися лише до WifiWave2 CAPsMAN, так само, CAPsMAN попередніх версій підтримує лише не-WifiWave2 пристрої.
Окреме зауваження щодо country. Для 5ГГц діапазона обрано United States. Чому? Скоріш за все за звичкою. Бо колись, коли тільки почали з'являтися 5ГГц-пристрої, iPhone погано "дружив" з Mikrotik-ами на цьому діапазоні, ащо країна відрізнялася від United States. Час плине, можливо зараз все змінилося, але звичка залишилася.
Ще раз скажу, що документація щодо налаштувань WifiWave2 з офіційного джерела Mikrotik-а заслуговує на увагу, як і всі інші статті. Якщо у вас щось не виходить то це не тому, що Mikrotik такий прямо ну поганий і кривий, можливо просто в дзеркалі щось не так. Нічого не маю проти інших вендорів, але за критеріями ціна-якість-можливості, вважаю, що Mikrotik це всюдихід, який можна налаштувати майже під будь-які потреби… хіба що HTCPCP не підтримує ;)
Немає коментарів:
Дописати коментар